Клиника сосудистой хирургии
Сосудистый хирург
(067) 936 78 20

Чим небезпечний тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок?

Тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок – це небезпечний для життя людини стан, при якому просвіт вени заповнюється тромбами.


Причинами утворення тромбів в венах є збій нормальної рівноваги між згортаючою та протизгортаючою системи регуляції крові. Даний стан часто розвивається в результаті онкологічного процесу в організмі людини, прийому гормональних препаратів, інфекціях та запальних процесах, внаслідок генетичної схильності, тощо. Клінічно тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок проявляється різкою появою набряку нижньої кінцівки, в рідкісних випадках – обох ніг. Такий набряк з’являється раптово, часто після сну або протягом дня. Набряк ноги супроводжується відчуттям різкого розпираючого болю.


Чим небезпечний тромбоз глибоких вен? В більшості випадків при своєчасному зверненні до лікаря, тромби на ногах піддаються активному лікуванню, але бувають ситуації, коли пацієнт, нехтуючи свідомо своїм станом, не звертається за медичною допомогою, тому наслідки можуть бути фатальними. Досить часто діагностують, так звані, приховані тромби. В таких випадках пацієнт може не мати жодних скарг, але дрібні тромби, утворившись в глибоких венах, відірвавшись і потрапивши в серце, можуть становити загрозу для життя. Небезпечний тромбоз глибоких вен серйозним ускладненням – тромбоемболією легеневої артерії (ТЕЛА). При такому стані, відірвавшись від стінки вени, тромби потрапляють з током крові в серце і перекривають просвіт великої магістральної судини – легеневої артерії, що призводить до рефлекторної зупинки серця. Це стосується великих тромбів, менш дрібні тромби, пройшовши легеневу артерію, зупиняються в одній з її гілок в легенях, спричиняючи, так званий, інфаркт легені, який також небезпечний своїми ускладненнями.


Чим небезпечний тромбоз глибоких вен в разі відсутності адекватного лікування? В таких випадках, через певний період часу, тромби в глибоких венах розсмоктуються, руйнуючи клапани самої вени. Такий стан призводить до венозної недостатності нижніх кінцівок, що проявляється захворюванням – постфлебітичним синдомом (ПТФС). Дана хвороба часто супроводжує пацієнта все його життя, і проявляється набряком ноги, болями, та за відсутності лікування, появою трофічних виразок. Діагностувати наявність тромбів в глибоких венах можна за допомогою спеціального обстеження – ультразвукового дуплексного сканування судин (доплер). Дане обстеження дає змогу з високою точністю діагностувати тромбоз глибоких вен, визначити ступінь їх небезпечності та тактику лікування. Лікування тромбозу глибоких вен залежить від його локалізації, стану головки тромбу та давності процесу. Чим раніше діагностований тромбоз глибоких вен, тим краще він піддається лікуванню. Лікування гострого тромбозу може бути консервативним (тромболізис) та оперативним (операція, при якій, за допомогою спеціальних катетерів та інструментів, тромби видаляють з просвіту вени, відновлюючи прохідність її просвіту). Ускладнення нелікованого тромбозу, постфлебітичний синдром, лікують, як правило, компресійною терапією та пневмопресом нижніх кінцівок.


В будь якому випадку, вибір потрібного лікування здійснюється індивідуально лікарем судинним хірургом, який має досвід діагностики та лікування даного захворювання. Профілактикою даної хвороби є регулярне відвідування лікаря з періодичним проведенням доплера судин та при появі вище описаних скарг, негайне звернення до судинного хірурга за кваліфікованою медичною допомогою.

Записывайтесь по телефонам

(067) 936-78-20

(094) 925-09-54

(067) 321-61-91

uriy_Gupalo@ukr.net

lenashved@ukr.net

Отзывы

...Надежды на сохранение моих ног не оставалось...   Стрессовые...
...Вернули мне веру в медицину......   Я хочу от всей души поблагодарить...
Была спасена моя нога... Я, Полева Галина Константинова, 1950 года...

 

 

Сосудистый хирург. Результаты лечения.

 

 

© Сосудистый доктор - 2013 г.
 
    (067) 936 78 20

УЗИ сосудов, варикоз, сосудистый хирург — консультация специалиста.